Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w ampfutbolu!

Pozostał niespełna rok do Mistrzostw Europy Amp Futbol w Krakowie, a już wiadomo, że zawodnicy będą mieli olbrzymie wsparcie nie tylko kibiców, ale również Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz został ambasadorem turnieju, a spot z udziałem kapitanów obu reprezentacji promują między innymi UEFA i PZPN.

Polscy i europejscy ampfutboliści mogą liczyć na szczególne wsparcie jednego z najlepszych zawodników na świecie. Lewandowski od dwóch lat jest sponsorem reprezentacji Amp Futbol, a teraz poprzez promocję krakowskiego EURO wesprze również rozwój dyscypliny w Europie.

Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę, jak ampfutbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza! – mówi Lewandowski.

Przyszły rok będzie wyjątkowy dla Lewandowskiego oraz dla biało-czerwonych ampfutbolistów, w tym kapitana Przemysława Świercza, drugiego bohatera właśnie opublikowanego spotu. Dla obu kapitanów będzie to rok przygotowań do mistrzostw Europy oraz walki o medale w najważniejszej imprezie na kontynencie. Obaj też liczą na duże wsparcie ze strony kibiców.

Wsparcie Roberta to dla naszej drużyny wielki zaszczyt. Obaj szykujemy się do EURO 2020 i wiem, że obaj z naszymi reprezentacjami chcemy powalczyć w tych imprezach o najwyższe cele. – mówi Przemysław Świercz, kapitan biało-czerwonych. – Finał poprzednich ampfutbolowych mistrzostw Europy oglądało na żywo 41 000 kibiców i przy wsparciu Roberta mamy nadzieję na podobne zainteresowanie turniejem w Polsce. Cieszę się, że oprócz Lewego wspiera nas również UEFA. To pokazuje że ampfutbol to poważna dyscyplina i że czeka nas świetna impreza.

Robert Lewandowski będzie dopingował zwłaszcza Polaków, ale jego obecność i rola ambasadora są istotne również dla pozostałych uczestników mistrzostw Europy Amp Futbol. Do Krakowa przyjadą broniący tytułu najlepszych na kontynencie Turcy, liczący na złote medale poprzedni Mistrzowie Świata Rosjanie, czy bardzo mocni Anglicy, dla których celem będzie z pewnością podium turnieju. Pomimo dużej rywalizacji celem Polaków jest wygranie zawodów, a triumf w ostatnim Amp Futbol Cup po świetnym finale z Rosją pokazał, że biało – czerwoni muszą być zaliczani do grona głównych faworytów imprezy.

Sponsorzy i partnerzy

Miasto Gospodarz:
Sponsor główny:
Sponsorzy:
Projekt współfinansują:
Partnerzy:
Organizatorzy: