Amp Futbol EURO Kraków 2020

Mistrzostwa Europy Amp Futbol 2020 odbędą się w dniach 13-20 września w Krakowie i będą jedną z najważniejszych tegorocznych imprez sportowych w Polsce i najważniejszym ampfutbolowym wydarzeniem na świecie.

Ampfutbol – piłka nożna osób po amputacjach i osób z wadami kończyn – jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych, która z roku na rok zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Ampfutbolowe federacje i drużyny na całym świecie wspierane są przez znanych piłkarzy, federacje i związki piłkarskie.

Ambasadorem Mistrzostw Europy Amp Futbol jest Robert Lewandowski, a turniej wspierają też UEFA i PZPN. Ambasadorami ampfutbolowej reprezentacji Polski są również Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański.

Finał poprzednich ampfutbolowych Mistrzostw Europy w 2017 w Turcji na stadionie Besiktasu oglądało na żywo 41 000 kibiców. Biało-czerwoni zdobyli na tej imprezie brązowe medale.

W tegorocznym, krakowskim turnieju weźmie udział 16 reprezentacji, które podzielone zostały na 4 grupy.

Łącznie na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki Kraków rozegranych zostanie 48 meczów.

Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny.                                                        

Wszystkie polskie mecze turnieju transmitowane będą na żywo na ogólnodostępnej antenie TVP Sport.

Wszystkie pozostałe mecze turnieju transmitowane będą na żywo w internecie między innymi na tej stronie.

Mecz otwarcia imprezy Polska v Ukraina odbędzie się na stadionie Cracovii Kraków w niedzielę 13 września o godzinie 18.00. Mecz poprzedzi Ceremonia Otwarcia Mistrzostw.

Na stadionie Cracovii oprócz meczu otwarcia rozegrane zostaną również mecze półfinałowe (sobota 19 września) oraz mecz o trzecie miejsce i finał (niedziela 20 września).

Na stadionie Prądniczanki odbędą się pozostałem dwa mecze grupowe z udziałem reprezentacji Polski (Polska v Hiszpania 15 września i Polska v Szkocja 16 września) oraz w przypadku awansu biało-czerwonych również jeden z ćwierćfinałów (18 września).

Na stadionie Garbarni Kraków, na specjalnie przygotowanych trzech ampfutbolowych boiskach, rozegranych zostanie pozostałe 40 meczów.

Podczas ampfutbolowych Mistrzostw, w przeciwieństwie do turniejów FIFA/UEFA, drużyny grają dalej również po odpadnięciu z grupy – walczą o miejsca 9-16 – oraz po odpadnięciu w ćwierćfinałach – o miejsca 5-8.

Mimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie nadal liczymy, że Mistrzostwa odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli 13-20 września 2020 roku.

Już we wrześniu bądźcie z nami #JednąNogąWFinale !
Zapraszamy!

Sponsorzy i partnerzy

Miasto Gospodarz:
Sponsor główny:
Sponsorzy:
Projekt współfinansują:
Partnerzy:
Organizatorzy: