Polacy powalczą o brązowy medal mistrzostw Europy. Prezydent Andrzej Duda wśród licznych kibiców

Ponad 5000 widzów, a wśród nich Prezydent RP Andrzej Duda obejrzało sobotnie półfinałowe spotkanie Polska – Hiszpania w Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021. „Biało-Czerwoni” dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na dobrze zorganizowaną Hiszpanię i w efekcie przegrali 1:2 w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w ampfutbolu. W niedzielę o 17:30 na stadionie Cracovii Polacy zagrają o brązowy medal z Rosją.

Olbrzymie wsparcie oraz głośny ponad pięciu tysięcy kibiców, wśród których był prezydent RP Andrzej Duda, pomogły Polakom w walce z Hiszpanami, ale to nie wystarczyło. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwie bramki, a Biało-Czerwoni odpowiedzieli tylko pięknym trafieniem Bartosza Łastowskiego z rzutu wolnego i choć mieli ambicje na walkę o złoty medal Mistrzostw Europy, staną przed szansą zdobycia krążka brązowego, drugi raz z rzędu.


– Nie czuliśmy się gorszym zespołem – przyznaje Przemysław Świercz, który rozegrał właśnie setny mecz w drużynie narodowej. Kapitan reprezentacji po spotkaniu długo pocieszał załamanego Krystiana Kapłona, największego artystę w zespole, który zajmuje się rysowaniem, tatuowaniem i studiuje architekturę w języku angielskim. Dziś jednak Kapłon miał sobie za złe, że w drugiej połowie uchylił się od piłki po strzale Adriana Castro, który zakończył się drugim golem dla Hiszpanów.

– Na gorąco trudno o głębokie analizy, ale Hiszpanie byli skuteczniejsi. Strzelili jednego gola więcej i tyle. Taka jest piłka, czasem brutalna – tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski, przed którym trudne zadanie: musi dotrzeć do załamanych reprezentantów i przygotować ich do meczu o trzecie miejsce. Tym bardziej istotne będzie wsparcie kibiców na stadionie Cracovii, gdy o 17:30 Biało-Czerwoni będą bronili tytułu trzeciej drużyny kontynentu.Wśród kibiców na stadionie Cracovii był również Prezydent Andrzej Duda. – Mimo przegranej, jestem pod wrażeniem postawy Polaków oraz kibiców. Ampfutboliści za każdym razem pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji – powiedział Andrzej Duda.

W drugim półfinałowym starciu Turcja wygrała z Rosją 5:2


Półfinały:
Polska – Hiszpania 1:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Łastowski (25) – Fran Castilla (23), Adrian Castro (36)
Polska: Łukasz Miśkiewicz – Kamil Rosiek, Przemysław Świercz, Jakub Kożuch, Krystian Kapłon, Bartosz Łastowski, Kamil Grygiel oraz Tomasz Miś
Hiszpania: Luis Ribeiro Medina – Adrian Castro, David Mendes, Zacarias Oualit, Alberto Pino, Oliver Coronado Flores, Franc Castilla oraz Fran Vaquero

Turcja – Rosja 5:2

Mecze o miejsca 5-8:
Włochy – Irlandia 3:1 (d. 1:1)

Francja – Anglia 0:3 (0:2)
Bramki: David Tweed (7), Michael Chambers (19), Helder Silva (50)

Mecze o miejsca 9-12:
Niemcy – Gruzja 2:1 (1:1)
Bramki: Jonas Lappe (8), Stefan Schmidt (50+2) – Davit Babutsidze (13)

Ukraina – Grecja 0:1 (0:1)
Bramka: Oleksandr Kachan (23 – sam.)

Pierwszy mecz o 13. miejsce (rewanż w niedzielę)
Niemcy – Belgia 0:0

Terminarz niedzielnych meczów:
9:00 Belgia – Izrael (o 13. miejsce, stadion Garbarni)
11:00 Ukraina – Gruzja (o 11. miejsce, stadion Garbarni)
11:30 Grecja – Niemcy (o 9. miejsce, stadion Garbarni)
13:00 Francja – Irlandia (o 7. miejsce, stadion Garbarni)
13:30 Anglia – Włochy (o 5. miejsce, stadion Garbarni)
17:30 Polska – Rosja (o 3. miejsce, stadion Cracovii)
20:00 Hiszpania – Turcja (finał, stadion Cracovii)

Sponsorzy i partnerzy

Miasto Gospodarz:
Sponsor główny:
Sponsorzy:
Projekt współfinansują:
Partnerzy:
Organizatorzy: