Odliczamy dni do Mistrzostw Europy. „Wstęp na mecze będzie bezpłatny”

Już za nieco ponad półtora miesiąca zostanie rozegrany finał Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Najważniejsze spotkanie tego czempionatu odbędzie się w niedzielę, 19 września, na stadionie Cracovii przy ulicy Józefa Kałuży 1. W tym samym miejscu, tydzień wcześniej (12 września), zostanie rozegrany mecz otwarcia Mistrzostw Europy z udziałem reprezentacji Polski.

Trzy krakowskie areny gościć będą reprezentacje, które pod Wawel przyjadą nie tylko po cenne międzynarodowe doświadczenie, ale przede wszystkim po medale Mistrzostw Europy. Główne spotkania turnieju: mecz otwarcia, półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał – zostaną rozegrane  na stadionie Cracovii, dwa mecze grupowe z udziałem reprezentacji Polski i jedno spotkanie ćwierćfinałowe odbędą się na obiekcie Prądniczanki (ul. Baboli 5), z kolei wszystkie pozostałe starcia Mistrzostw toczyć się będą na obiektach Garbarni przy ulicy Rydlówka 23.

– Kibiców piłki nożnej, ale również mieszkańców Krakowa czekają bardzo interesujące i pasjonujące Mistrzostwa – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Do rozpoczęcia Turnieju jest już coraz bliżej, w związku z czym wszystkie kwestie organizacyjne wchodzą w decydującą fazę. Świetnie współpracuje nam się z Krakowem, Miastem Gospodarzem tego EURO i jesteśmy przekonani, że Turniej okaże się ogromnym sukcesem, nie tylko sportowym, ale także organizacyjnym.  W najbliższym czasie przedstawimy dokładny harmonogram wszystkich meczów Mistrzostw, jak również informacje dotyczące biletów na poszczególne spotkania. Już teraz możemy jednak zakomunikować, że wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny – dodaje prezes Widłak.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbędą się w dniach 12-19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Hiszpanią i Izraelem. Ambasadorem EURO jest Robert Lewandowski. Wejście na wszystkie mecze Mistrzostw będzie DARMOWE, a specjalne wejściówki będzie można odbierać w dniu meczów bezpośrednio przy stadionach. Więcej informacji dotyczących dokładnego harmonogramu poszczególnych spotkań oraz dodatkowe szczegóły na temat dystrybucji bezpłatnych wejściówek organizatorzy przekażą już wkrótce.

Sponsorzy i partnerzy

Miasto Gospodarz:
Sponsor główny:
Sponsorzy:
Projekt współfinansują:
Partnerzy:
Organizatorzy: